برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

موسسه uni – assist

موسسه یونی اسیست

uni-assist موسسه ای واقع در برلین است که مسئولیت مراحل اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمانی  برای دانشجویان متقاضی به عهده می گیرد. اونی اسیست اتحادیه‌ای است که مراکز آموزش عالی آلمان (Deutsche Hochschulen) و مؤسسه تبادلات دانشگاهی آلمان (DAAD) عضو آن هستندو تاکنون ۱۰۰ مرکز آموزش عالی در آلمان به عضویت اسیست درآمده‌اند.  

تحویل درخواست نامه‌ی کامل و بی عیب و نقص  و همه‌ی مدارک مورد نیاز، نخستین شرط ا گرفتن پذیرش از دانشگاه های آلمان است بنابرین شما می توانید مدارک مورد نیاز را در اختیار این موسسه قرارداده و ۵ دانشگاه مورد درخواست شما را اعلام کرده و پیگیری های بعدی را انجام می دهد.

شما می توانید پس از انتخاب دانشگاه مورد نظر خود و مطلع شدن از داشتن مدارک لازم برای گرفتن پذیرش، می‌تواند با این مرکز ارتباط برقرار کند و مدارک خود را برای آنان از طریق ایمیل یا پست، بفرستد.

uni-assist به عنوان یک فرد متخصص به دنبال کارهای شما است و شما درگیر مسایلی مانند این که که چگونه باید متن درخواست خود را بنویسید،dead line  دانشگاه های مختلف چگونه است و … نمی شوید. از طرف دیگر اگر شما بخواهید خودتان به تنهایی این کار را انجام دهید باید برای هر دانشگاه هر بار مدارک خود را ارسال کنید.

خدمات uni-assist شامل چه مواردی می باشد؟

  • ارزیابی گواهی های آموزشی شما بر طبق معیارهای عمومی تحصیلات دانشگاهی آلمان .

نمرات شما را به سیستم امتیازات آلمان تبدیل می کنند.

بر اساس معیارهای انتخاب پذیری اضافی تعیین شده ، دانشگاه های مورد نظر خود را بررسی می کند.

همه اطلاعات و اسناد لازم برای پذیرش دانشگاه ها را ثبت و برای دانشگاه ها ارسال میکند.

نتیجه ارزیابی شما را اطلاع می دهیم. (معمولا بعد از ۳ تا ۴ هفته پس از اخذ پذیرش

برای عضویت و استفاد از خدمات موسسه uni-assist چه مراحلی را باید طی کرد؟

۱٫ابتدا  باید وارد سایت uni-assist شده وثبت نام کرده و اکانت بسازید. برای ورود به سایت اینـــــجا رو کلیک کنید.

۲٫گام بعدی شما باید تمام مدارکتون رو توی سیستم آپلود کنید.

*توجه داشته باشین که شما مجموعا تا سقف ۱۰۰ مگابایت میتونین فایل آپلود کنید.

۳٫رشته و دانشگاه مد نظرتان را از لیست ارایه شده انتخاب کرده و به موسسه اعلام کنید.

* در این مرحله اطلاعات مورد نیاز هر دانشگاه می تواند متفاوت باشد.

۴٫پرداخت اپلیکیشن فی

*هزینه uni – assist برای دانشگاه اول ۷۵ یورو و به ازای هر دانشگاه ۳۰ یورو و براى هر ترم متفاوت است.

۵٫ارسال مدارک مورد نیاز برای یونی اسیست از طریق پست

*بعد از اینکه ۴ مرحله قبلی رو با موفقیت سپری کردید،می بایست مدارک مورد نیاز را برای یونی اسیست پست کنید. توجه کنید که فرقی نمیکند برای چند دانشگاه اپلای کردید. فقط یک سری کپی تایید شده سفارت  و مدارک مورد نیاز هر دانشگاه رو برای یونی اسیست بفرستید.

آدرسی که روی پاکت مینویسین به این صورت باشه:

اسم یکی از دانشگاه هایی که اپلای کردید .

uni-assist e.V.

۱۱۵۰۷ Berlin

GERMANY

۶٫نتایج پس از بررسی مدارک و بعد از ۳ تا ۴ هفته پس از اخذ پذیرش به اطلاع متقاضی خواهد رسید.

  • نکاتی در رابطه با پرداخت هزینه ها:

هزینه uni – assist برای اول دانشگاه ۷۵ یورو و به ازای هر دانشگاه ۳۰ یورو و براى هر ترم متفاوت است.

شما باید هزینه های اداری را بعد از مهلت درخواست پرداخت کنید. تاریخ مربوطه، تاریخی است که پول در حساب موسسه دریافت شده است، نه تاریخی که شما از طریق انتقال بانکی سفارش دادید. اطمینان حاصل کنید که به زمان کافی برای انتقال پول اجازه دهید که پرداخت شما را به موقع دریافت کنیم، قبل از پایان مهلت مقرر، پایان یابد.

انتقال های بانکی بین المللی می تواند تا دو هفته طول بکشد. انتقال های بانکی از یک حساب بانکی آلمان می تواند چند روز به طول انجامد، مثلا به دلیل تعطیلات عمومی. uni – assist از ۲۴ دسامبر تا ۲ ژانویه تعطیل است (بدلیل تعطیلات سال نو میلادی)

پرداخت هزینه uni-assist به چند روش قابل انجام است، که در ادامه هر کدام توضیح داده شده است:

  1. حواله بانکی (Money Transfer): در این روش شما پول را برای حساب uni-assist در آلمان حواله می کنید و چنانچه از یک حساب بانکی خارج از آلمان باشد، به علت هزینه تراکنش بین بانکی به مبلغ پرداختی شما افزوده می شود، اما در صورتی که فردی از دوستان شما که در بانک های آلمان حساب بانکی دارد این کار را برای شما انجام دهد این هزینه اضافی وجود ندارد. اطلاعات حساب بانکی uni-assist و دیگر موارد مورد نیاز را نیز از اینجا می توانید مشاهده کنید.
  2. پرداخت از طریق کارت اعتباری: روش دیگر، پرداخت با استفاده از کارت های Mater Card و یا Visa Card است. در این روش شما ابتدا فرم مربوط به پرداخت یونی اسیست با استفاده از کارت اعتباری را به دقت پر کرده و آن را برای uni-assist به همراه دیگر مدارکتان ارسال می نمائید. کارتی که با آن پرداخت انجام می دهید بایستی حتما به نام خودتان باشد.
  3. پرداخت هزینه ها از طریق وب سایت های معتبر
  • مهلت ارسال مدارک

مهلت ارسال مدارک برای پذیرش در ترم تابستانی (شروع: اوایل آوریل) تا ۱۵ ژانویه و ترم زمستانی (شروع: اوایل اکتبر) تا ۱۵ ژوئیه است.معمولاً در وب‌سایت دانشگاه‌های آلمان اطلاعات کافی درباره مدارک لازم جهت اخذ پذیرش و مهلت ارسال مدارک درج شده است، اما در مواقعی به علت نقص مدارک داوطلب، مدارک بررسی نمی‌شود و مجدد در اختیار داوطلب قرار می‌گیرد.از آنجا که مراکز آموزش عالی در آلمان تنها در دو تاریخ مشخص در سال به بررسی درخواست‌‌های کتبی می‌پردازند، ممکن است پس از ارسال مدارک به داوطلب، دیگر فرصتی برای تکمیل آن‌ها نباشد.