برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

پورتفولیو معماری

پورتفلیو چیست؟

پس ازپایان تحصیلات دانشگاهی اگر به دنبال شغلی مناسب و یا قصد اپلای کردن در دانشگاه های خارج از کشور باشید نیاز به پورتفولیو دارید.

پورتفولیو در واقع خلاصه ای از نمونه کارهایتان در دوران تحصیل شما است، معمولا در رشته های گرافیک، عکاسی، معماری و شهرسازی نمی توان تمام کارهای دوران تحصیل را در یک برگه خلاصه کرد، چون اساتید و مدیران شرکت ها نیاز دارند تا بیشتر با توانایی های شما آشنا شوند پس باید آثار و نمونه کارهای خودتان را در قالب شیت های متفاوتی ارائه دهید.

در ارائه پورتفولیو از نرم افزارهای متفاوتی مانند Indesing و Photoshop می توانید استفاده کنید.

برای اطلاعات بیشتر اعم از اینکه حجم فایل ارائه شده چقدر باید باشد و یا چه نمونه هارهایی را در پروتفولیو خود بگنجانید باید به سایت دانشگاه مقصد مراجعه کنید.

پورتفولیو غیر از نشان دادن قابلیت ها و توانایی های شما، نشان دهنده شخصیت و علائق شما نیز هست.

ارائه پورتفولیو در چه رشته های مورد نیاز است؟

چه نکاتی را باید در ارائه پورتفولیو رعایت کنیم؟

  • تا کنون چه کارهایی کرده اید؟ همه ما می دانیم که یک معمار، تنها یک معمار نیست. یک معمار علاوه بر معمار بودنش باید از نقاشی، عکاسی، مجسمه سازی و موسیقی و …. اطلاعات داشته باشد اگر در هر زمینه ای هنر خاصی دارید، آن را بیان کنید.
  • کوتاه و خلاصه بنویسید، پورتفولیوهایی که صفحات طولانی دارند برای شرکت هایی که روزانه ده ها رزومه دریافت می کنند اصلا مناسب نیستند.
  • همه کارهایتان را در پورتفولیو نگنجانید، پورتفولیو باید کوتاه و مختصر و شامل اطلاعات مفید باشد، پس بهترین کارهایتان را در آن بگذارید.
  • در پورتفولیو بیشتر از دو یا سه نوع فونت استفاده نکنید
  • صادق باشید، صداقت در هر کاری مهم است، حتی اگر در پروژه ای کار آموز بودید آن را ذکر کنید.
  • کارهای خود را در دسته بندی های مناسب ارائه کنید ، مثلا اگر پورتفولیو شما هم کروکی دست آزاد دارد هم کارهای اجرایی هم طرح های معماری شخصی آن ها را در دسته بندی های جدا ارائه کنید.
  • گرافیک و ظاهر پورتفولیو از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است