برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

آزمون Testdaf

سطوح ازمون تست داف:

نتایج ازمون testdaf شامل سه سطح می باشد:

 • level 5
 • levle4
 • level3

این دسته بندی معادل سطح B 2.1 تا C.1.2  مربوط به چهارچوب مشترک تعیین شده برای زبان های شورای اروپا است.

سطوح مورد نیاز پذیرش

معمولا مدرک سطح ۴ (TDN4)برای گرفتن پذیرش در اکثر دانشگاه ها کافی می باشد برخی از دانشگاه های سزح پایین تر از چهار را نیز می پذیرند و اگر شما مدرک سطح ۵ داشته باشید فراتر از انتظاری است که از شما دارند.به هر حال شما باید از قبل شرایط پذیرش دانشگاه موردنیاز را استخراج کرده باشید.

همچنین می توانید برای کسب اطلاعات مورد نیاز در رابطه با تحصیل در آلمان و دانشگاه ها به ادرس های زیر مراجعه نمایید:

www.daad.de
www.hochschulkompass.de
www.uni-assist.de
www.inobis.de

مزیت آزمون تست داف

 • این ازمون یکی از استاندارد ترین آزمون های زبان آلمانی می باشد که در همه کشور های به صورت یکسان و همزمان در مراکز معتبر برگزار شده و پاسخ ها توسط افراد دوره دیده تصحیح و ارزیابی می شوند.
 • شما امکان شرکت در این آزمون را در کشور خود دارید و نیازی نیست برای ازمون به آلمان سفر کنید.
 • کارنامه آزمون تست داف مادام العمر معتبر است محدودیتی در تعداد دفعات شرکت در آزمون وجود ندارد.
 • کارنامه آزمون ۶ تا ۸ هفته بعد از آزمون  توسط مرکز آزمون ارسال می شود و در پشت کارنامه توضیحات دقیقی درباره جزییات و توانایی های شما در هر بخش آزمون ذکر شده است.
 • این آزمون همیشه به یک فرمت کلی طراحی می شود و شما می توانید برای آماده سازی و آشنایی با آزمون از نمونه سوالات گذشته که در سایت تست داف قرار داره شده است به خوبی استفاده نمایید .علاوه بر این تمامی بخش های آزمون بدون توجه به تاریخ برگزاری از سطح دشواری یکسانی برخوردار می باشد.
 • هر کدام از بخش های تست داف به صورت جداگانه بررسی می شوند.و در صورت کسب حداقل نمره ۴ در هر بخش می توانید در دانشگاه های آلمان به تحصیل بپردازید.

ساختار آزمون تست داف

تست داف مهارت های مورد نیاز زبان آلمانی را برای تحصیل در دانشگاه می آزماید بنابرین مضمون تمامی بخش های این آزمون در رابطه با مطالب علمی مورد نیاز و مسائل روزمره مراکز آموزش عالی و دوره های تحصیلی می باشد.

این ازمون شامل چهار بخش شنیداری،نوشتن،صحبت کردن . شنیداری می باشد. مضمون تمامی بخشهای آزمون تست داف مربوط به مطالب علمی مورد نیاز، مسائل روزمره مراکز آموزش عالی و دوره تحصیلی می باشد. در نتیجه تست داف مهارتهای لازم در زبان آلمانی را برای تحصیل در دانشگاههای آلمان می آزماید.

((برای اطلاعات بیشتر در رابطه با ساختار آزمون به آرکی اپلای مراجعه نمایید.))

آماده سازی آزمون

گزینه های مختلفی برای آماده سازی پیش روی شما است :

علاوه برا شرکت در کلاس های زبان آلمانی و موسسه گوته شما می توانید از طریق سایت های در دسترس بدون رفتن به دوره های آماده سازی نیز در کلاس های آماده سازی شرکت نمایید برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه بهبود سطح زبان آلمانی خود می توانید به سایت های زیرمراجعه نمایید:

همچنین شما می توانید سوالات آزمون های قبل تست داف را  در اینترنت دانلود و استفاده نماییدهمچنین می توانید کتاب های موجود در بازار برای آموزش بهتر این زبان مطالعه کنید کتاب های پیشنهادی شامل:

 •  کتاب : نمونه های امتحان تست داف شماره ۱ تا ۵
 • کتاب Fit fur den TesdtDaf: نمونه سوالات تست داف( پاسخ ها ذر ایان کتاب)،آموزش استراتژی های حل سولات با تمرین های متنوع
 • کتاب Mit Erfolg zum TestDaf: ارایه نمونه سوالات امتحانی تست داف به همراه پاسخ، توضیح ساختار آزمون و آموزش مرحله به مرحله پاسخ به سوالات
 •  کتاب Prufungstraining TestDaf: آموزش استراتژیک حل سوالات تست داف به همراه نمونه سوالات
 • کتاب Training TestDaf: نمونه سوالات تست داف به همراه پاسخ،راهنمایی برای حل سوالات و مراحل مختلف آزمون

همچنین می توانید از سایت هایی که به اموزش زبان آلمانی اختصاص دارند استفاده نماید:


آزمون آزمایشی

شما می توانید برای ارزیابی سطح خود به سایت مووسه تست داف مراجعه کرده و با شرکت در آزمون آزمایشی  در ۱۰ دقیق براوردب کلی از معلومات خود به دست آورید.هزینه ی شرکت در این آزمون ۲۵€ می باشد. ثبت نام آن آنلاین و از طریق سایت موسسه آموزش زبان آلمانی (گوته) و در مرحله ی بعد سایت TestDaf است. توجه کنید این آزمون به تعداد محدود در سال برگزار می شود.


ثبت نام آزمون

شما با مراجعه به سایت موسسه تست داف در تاریخ های مشخص شده می توانید در این آزمون ثبت نام نمایید هزینه ازمون ۱۷۵ یورو می باشد که پس از پرداخت این مبلغ شماره تایید تراکنش(TAD)  را دریافت و در این ازمون ثبت نام نمایید. همچنین می توانید برای اطلاع از تاریخ ازمون ها و ثبت نام در این آزمون به سایت موسسه گوته مراجعه نمایید.

دقت کنید که در زمان مناسب اقدام به ثبت نام نمایید را که هر روزه تعداد مدودی می تواندد در این آزمون ثبت نام کنند.دوره ثبت نام حدودا هشت هفته قبل از امتحان طول میکشد.