برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

آزمون زبان آلمانی

 

آزمون ZD

 این آزمون در سطوح A1,A2,B1,B2 تنها توسط موسسه گوته وابسته به سفارت آلمان برگزار می شود. شما حتی با داشتن مدرک ZD B2 هم نمی توانید از هیچ دانشگاهی در آلمان پذیرش مستقیم بگیرید و شاید فقط بتونید پذیرش اولیه را بگیرد . در صورت گرفتن پذیرش با مدرک ZD شما فقط پذیرش کلاس زبان گرفتید و باید پس از طی یک یا دو ترم کلاس زبان در آلمان آماده امتحان DSH شوید.


آزمون DSH

 امتحان DSH به صورت هماهنگ برگزار نمی شود و تنها در دانشگاه آلمان و در هر دنشگاه بنا بر سطح آموزشی آن دانشگاه متفاوت برگزار می شود.و توصیه می شود این دوره را در دانشکاهی که پذیرش گرفته اید بگذرانید. داوطلبان می توانید در هر ترم تحصیلی دو بار در این امتحان شرکت کنند. شما می توانید شخصا به سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کرده و نوبت های درج شده برای این امتحان را ببینید.

ساختار کلی این آزمون مشابه تست داف می باشد و علاوه بر این داوطلب می‌بایست به پرسش‌هایی در زمینه متون تخصصی و علمی و همین طور گزارش‌های خبری پاسخ دهد. از این گذشته غالبا بخشی از امتحان به موضوعات مربوط به دانشگاه‌های آلمان اختصاص دارد. شما می توانید نمونه سوالات این امتحان برای دانشگاه های مختلف را در سایت های مختلف مشاهده کنید.


آزمون TestDaf

آزمون تست داف هم تراز با آزمون DSH است. شما با داشتن تست داف می توانید مستقیم وارد دانشگاه شوید و احتیاجی به گذروندن دوره زبان ندارید.آزﻣﻮن TestDaF به صورت مرکزی ﻃﺮاﺣﻲ و برگزار می‌شود و در تهران نیز امکان شرکت در آن از سوی موسسه آموزش زبان آلمانی (DSIT) وابسته به سفارت آلمان فراهم شده است. ﺗﻤﺎﻣﻲ ﺷﺮﻛﺖ ﻛﻨﻨﺪﮔﺎن در اﻳﻦ آزﻣﻮن ﺑﻄﻮر ﻫﻤﺰﻣﺎن به ﺳﺆاﻻت ﻳﻜﺴﺎن ﭘﺎﺳﺦ ﻣﻲ دﻫﻨﺪ و اﻳﻦ ﭘﺎﺳﺨﻬﺎ به صورت مرکزی ارزﺷﻴﺎﺑﻲ و ﺗﺼﺤﻴﺢ ﻗﺮار ﻣﻲ ﮔﻴﺮد.

پس از آزمون برگه ها جهت تصحیح به آلمان فرستاده می شوند و نتایج حدودا ۴۰ روز بعد اعلام می شود.این آزمون هم توسط موسسه گوته در ایران برگزار می شود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون آزمون تست داف و ساختار آزمون تست داف  به آرکی اپلای مراجعه نمایید.

TestAS

از ابتدای ترم زمستانی ۲۰۱۰/۲۰۰۹، ارائه کارنامه TestAS جهت اخذ پذیرش از بسیاری از دانشگاههای آلمان الزامی است و یا به عنوان یک امتیاز مثبت تلقی میشود.

آزمون TestAS از سه بخش تشکیل شده است. بخش اول مربوط به دروس پایه و بخش دوم مربوط به  سئوالات دروس اختصاصی در رشته تحصیلی خاص داوطلب می باشد.

 برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با آزمون تست اس با ارکی اپلای مراجعه نمایید.

آزمون Telc

 یک آزمون تعیین سطح آلمانی می باشد و در کشور آلمان، سراسر اروپا و جهان برگزار می شود، این آزمون در ایران،توسط مراکز مجاز شامل “پردیس دانشگاه شهید بهشتی”، “سازمان مدیریت صنعتی”، “موسسه فرهنگی و هنری ایرسافام” در سطح A۲ برگزار شود.

مدرک و گواهی حاوی نتیجه آزمون، توسط مرکز تلک و دانشگاه FHM در آلمان صادر خواهد شداین مدرک معادل آزمون  گوته می باشد و مورد تایید سفارت آلمان در ایران است آزمون تلک(TELC) معادل مدرک آزمون گوته و مورد تایید سفارت آلمان در ایران است.

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون این آزمون به ارکی اپلای مراجعه نمایید.


مطالب مشابه


زبان آلمانی


سطح زبان جهت اخذ پذیرش آلمان