برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

سطح زبان برای اخذ پذیرش آلمان

اگر  قصد تحصیل در آلمان به زبان آلمانی را دارید، باید در ایران تا سطح حداقل B1 را یاد بگیرید. زیرا یکی از شرایط سفارت آلمان برای اعطای ویزای تحصیلی آلمان، داشتن Goethe Zertifikat B1 می باشد.(البته در برخی موارد امکان گرفتن ویزا بدون مدرک زبان نیز می باشد.)

در حال حاضر کالج ها از افراد متقاضی تحصیل مدرک B1 آلمانی را تقاضا می کنند. پس اگر قصد دارید در مقطع کارشناسی در کشور آلمان ادامه تحصیل دهید باید ابتدا برای بدست آوردن مدرک B1 در زبان آلمانی برنامه ریزی های لازم را انجام دهید.

در دوره کارشناسی ارشد اکثریت رشته ها هم به زبان انگلیسی و هم به زبان آلمانی ارائه میگردند.اگر خواهان تحصیل به زبان آلمانی هستید بسته به نوع دانشگاه و رشته تحصیلی معمولا مدرک B1 یا B2 از شما خواسته می شود.

مدرک زبان مورد نیاز برای مقطع دکتری در رشته های ارائه شده به زبان آلمانی مدرک B2 می باشد.

با این وجود به طور کلی سطح زبان بسته به هر دانشگاه و رشته و مقطعی که می خواهید در آن تحصیل کنید می تواند وتفاوت باشد ک باید قبل از اقدام به بررسی این نکات از طریق سایت دانشگاه های مورد نظر بپردازید.

راه های آموزش زبان آلمانی:
  • شرکت در کلاس های زبان آلمانی در آموزشگاه های معتبر
  • کتاب های آموزشی، داستان، روزنامه، مجله، فیلم، کارتون، اخبار و منابع اینترنتی از جمله مواردی هستند که می توانند به شما در آموختن کمک کنند.
  • استفاده از فیلم های زبان اصلی این روزها برای آموزش زبان به سادگی در دسترس است.
  • از لغت نامه های آلمانی به آلمانی استفاده کنید و به ذهن خود اجازه دهید تا بدین ترتیب بین لغات مختلف بتواند رابطه برقرار کند. این کار امکان استفاده از لغات را می تواند افزایش دهد.
  • یکی از این لغت نامه ها Deuteches Wörtebuch  برای اندورید است که می توان از سایت آن هم استفاده نمود.