برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

اقامت و ویزای کار پس از تحصیل

اقامت پس از تحصیل در استرالیا

دانش آموزان بین المللی (و اعضای خانواده) که دوره تحصیلی ۲ ساله یا تجارتی را در استرالیا می گذرانند می تواندد پس از پایان تحصیل درخواست ویزای کاری کنند. استرالیا به دانشجویان بین المللی پس از پایان تحصیلات، ۱۸ ماه اجازه اقامت برای یافتن کار و یا بهبود مهارت های زبان انگلیسی و بالا بردن امتیاز اقامت خود، در نظر گرفته است. فارق التحصیلان لیسانس، ویزای کار ۲ ساله، فارق التحصیلان کارشناسی ارشد ، ویزای کار ۳ ساله دریافت می کنند. همچنین فارق التحصیلان دکتری، می توانند ویزای کاری ۴ ساله دریافت نمایند.

حتی برخی  از دانشگاه های استرالیا برای دانشجویان خود، بعد از فارغ التحصیلی، دوره هایی برای ورود به بازار کار برگزار می کنند و پس از  پیدا کردن کار، نوع ویزای ان ها تغییر خواهد کرد، سپس اقامت موقت کاری به ان ها داده می‌شود و بعد از پرداخت مالیات، پس از ۵ سال می‌توانند درخواست اقامت دائم استرالیا را داشته باشند؛ در نتیجه پس از اقامت دائم، درخواست پاسپورت استرالیا را بنمایند.

شرایط اخذ ویزای کار پس از تحصیل در استرالیا

سن متقاضی برای اخذ ویزای کار، پس از تحصیل در استرالیا باید بین ۱۸تا ۳۵ سال باشد.

اگر با هدف اخذ اقامت دائم، جهت تحصیل در استرالیا اقدام می کنید،بهتر است، از موقعیت های کاری در رشته تحصیلی و موقعیت اخذ ویزای کار بعد از تحصیل در استرالیا آگاهی داشته باشید.

به دانشجو یان در زمان تحصیل، اجازه ی کار به صورت پاره وقت داده می‌شود. ولی این کار مشمول سابقه کاری این دانشجو یان نمی گردد؛ اما بعد از تحصیل، دولت استرالیا به شما اجازه می‌دهد که در کشور استرالیا بمانید تا بتوانید کار مورد نظر خود را پیدا کنید.

حداقل دارای مدرک زبان انگلیسی آیلتس ۶

حداقل تحصیل در دوره ۲ ساله در استرالیا

تخصص در یک مشاغل مورد نیاز استرالیا

نکته: تا حد امکان توانایی تسلط به زبان انگلیسی را بالا ببرید : شما می توانید با تمدید اقامت و ماندن در استرالیا با گذشت زمان و تمرین و تکرار سطح آیلتس خود را افزایش دهید ، چرا که شما با ارائه سطح آیلتس ۷ در تمامی مهارت ها ۱۰ امتیاز اخذ نموده ولی با ارائه مدرک زبان آیلتس ۸ در تمامی مهارت ها ۲۰ امتیاز دریافت نمائید .

Related image

 ویزای کار پس از تحصیل

Post-Study Work stream

این ویزا به  دانشجویان فارق التحصیل امکان شغل و زندگی در استرالیا می دهد و به طور بالقوه توسط یک شرکت استرالیایی یا یک ایالت دولتی حمایت می شود. این نوع ویزا برای آن دسته از دانشجویان بین‌المللی است که صرف‌نظر از رشتۀ تحصیلی‌شان، اخیراً با مدرکی واجد شرایط از یک مؤسسۀ آموزشی استرالیایی فارغ‌التحصیل شده‌اند. مدت این اقامت متغیر است و به بالاترین مدرک تحصیلی فرد متقاضی که با آن برای این ویزا اقدام کرده بستگی دارد:

  • کارشناسی، کارشناسی ارشد با پایان‌نامه یا مدرک کارشناسی ارشد (طولانی مدت): ۲ سال
  • کارشناسی ارشد پژوهش‌محور: ۳ سال
  • دکتری: ۴ سال
مزای و معایب ویزای post study work

 مزیت ویزا کار تحصیلی Post Study است که شما می توانید هر دوره کارشناسی ارشد را بخوانید، به عنوان مثال دوره هایی که نزدیک به یک شغل در SOL نیستند و در واقع یک پایان کار دو ساله در پایان دوره دریافت می کنید. بنابرین شما می توانید چهار سال در استرالیا کارو تحصیل نمایید

معایب ویزا کار تحصیلی Post Study Work این است که شما در مسیر مستقل برای درخواست ویزای دائمی در پایان تحصیلات خود نیستید. بنابرین اخذ اقامت شما تنها به شما بستگی نداشته بلکه در دست حامیان تجاری بالقوه شما می باشد.

مدت این اقامت

مدت این اقامت متغیر است و به بالاترین مدرک تحصیلی فرد متقاضی که با آن برای این ویزا اقدام کرده بستگی دارد:

  • کارشناسی، کارشناسی ارشد با پایان‌نامه یا مدرک کارشناسی ارشد (طولانی مدت): ۲ سال
  • کارشناسی ارشد پژوهش‌محور: ۳ سال
  • دکتری: ۴ سال

نکته: اگر با هدف اخذ اقامت دائم جهت ادامه تحصیل در استرالیا اقدام می نمایند پیش از آن از موقعیت های کاری رشته ی تحصیلیتان و موقعیت اخذ ویزاهای کاری بعد از تحصیل آگاه باشند ، برخی رشته های تحصیلی در اولویت برای کار در استرالیا هستند و با توجه به سخت گیری و رقابت پیشنهاد می شود برای بالا بردن شانس اقامت در رشته های ذیل که مورد درخواست هستند اقدام نمائید.

ویزای آموزش و تحقیق (۴۰۲)

این ویزا برای دانشجویانی است که توسط یک کارفرما حمایت شوند و در طی دو سال بتوانند مهارت های حرفه ای خود را ارتقا دهند.

ویزای منطقه ای و ویزای حمایت کننده (۴۸۷)

این ویزا مسیر مناسبی برای گرفتن اقامت دایم می باشد و به شما می توانید در طی ۳ سال در یک منطقه خاص به صورت حرفه ای ، کار کنید.

ویزای حامی ماهر (۸۸۶)

این ویزا نیازمند حمایت یک کارفرما و برای اقامت دایم و کاری می باشد .

ویزای کار استرالیا (ویزای ۴۷۶)

ویزای ۴۷۶ استرالیا به فارغ‌التحصیلان رشتۀ مهندسی از مؤسسات مورد تأیید استرالیا اجازه می‌دهد تا سقف ۱۸ ماه در این کشور در زمینۀ تخصصی خود کار کنند. با در دست داشتن ویزای ۴۷۶ استرالیا هر زمانی که امتیازهای لازم برای اقامت دائم استرالیا را به‌ دست‌ آوردید، می‌توانید برای اقامت دائم اقدام کنید. در حال حاضر دانشگاه‌های ایرانی مورد تأیید استرالیا برای این ویزا دانشگاه صنعتی امیر‌کبیر و دانشگاه تهران هستند.

ویزای کار استرالیا (ویزای ۴۸۵)

ویزای ۴۸۵ استرالیا برای افرادی است که اخیرا از یک مؤسسۀ آموزشی استرالیایی فارغ‌التحصیل شده‌اند. این ویزا به شما اجازه می‌دهد بعد از اتمام دورۀ تحصیلی، به ‌طور موقت در استرالیا زندگی کنید، درس بخوانید و کار کنید. دانشجویان فقط یک بار اجازۀ استفاده از ویزای ۴۸۵ را به‌ عنوان درخواست‌ کنندۀ اصلی دارند.

Graduate Work stream

این نوع ویزا در حقیقت اقامت موقت فارغ ‌التحصیلی برای آن دسته از دانشجویان بین‌المللی است که اخیراً با مهارت و شایستگی‌هایی که ارتباط زیادی با یکی از مشاغل لیست MLTSSL دارد، فارغ ‌التحصیل شده‌اند. این ویزا به مدت ۱۸ ماه از زمان صدور اعتبار دارد.