برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

شرایط ویزای دانشجویی استرالیا

ویزای تحصیلات تکمیلی

 ویزای تحصیلات تکمیلی به شما و خانواده تان اجازه می دهد که ۱۸ ماه پس از اتمام تحصیلات خود در استرالیا زندگی و کار کنید. و سپس برای درخواست ویزای موقت یا دائمی درخواست کنید. 

برای کسب اطلاع از شرایط اخذ ویزای کار پس از تحصیل با ارکی اپلای مراجعه نمایید.

الزامات برای واجد شرایط بودن برای ویزای تحصیلات تکمیلی پس از تحصیلات شما یا شریک زندگیتان باید:

  •   یک گواهینامه دیپلم، مدرک یا تجارتی دو ساله را در شغل مربوط به اشغال در لیست مشاغل ماهر (حدود ۱۹۰ مشاغل در لیست وجود دارد) را تکمیل کنید.
  • زبان انگلیسی معقول (نمره حداقل ۶ از ۹ در هر گروه از IELTS عمومی)؛
  • پیش از تحصیل به موقعیت شغلی خود در آینده در استرالیا دقت کنید می توانید برای مشاهده لیست مهارت های مورد نیاز کلیک کنید.
  • کمتر از ۴۵ سال سن داشته باشد.

درخواست ویزا پس از ویزای تحصیلات تکمیلی پس از اخذ ویزای تحصیلات خود، می توانید درخواست ویزای تحصیلی بیشتری را بعد از فارغ التحصیلی در شغل خود بگذارید. ویزای مهاجرتی و ویزای تحصیلات تکمیلی به مدت ۲ سال برای به دست آوردن این تجربه کاری به شما خواهند داد. این تجربه کار استرالیا به شما این امکان را می دهد که شرایط معیشت کار را برای ویزای مهاجرت ماهرانه تضمین کنید و نمرات اضافی در آزمون امتیاز را بدست آورید. در بعضی موارد بسته به دوره ای که شما مطالعه می کنید و نمره امتحان تست خود را نیز می توانید پس از اتمام دوره خود را برای یک ویزای دائمی درخواست کنید.

Image result for study in australia for international students

مهارت زبان ویزای دانشجویی

سطح مورد نیاز زبان انگلیسی شما بسته به نهادهای مورد نظر و مقطعی که قصد پذیرش دارید دارد، کشور شما شهروندی و اینکه آیا شما قصد دارید یک دوره ELICOS را پس از ورود به استرالیا به پایان برسانید، متفاوت خواهد بود. جدول زیر نمرات حداقلی برای گرفتن ویزای تحصیلی می باشد. دقت کنید که کسب نمره زبان مورد نیاز و نگذراندن واحد های زبان می تواند نقش موثری در کاهش  هزینه های شما در استرالیا داشته باشد.

آزمون
حداق نمره قابل قبول
حداقل نمره مورد نیاز در صورت ثبت نام برای دوره زبان ۱۰ هفته ای حداقل نمره مورد نیاز در صورت ثبت نام برای دوره زبان ۲۰ هفته ای
IELTS ۵٫۵ ۵٫۰ ۴٫۵
TOEFL (IBT) ۴۶ ۳۵ ۳۲
CAE ۱۶۲ ۱۵۴ ۱۴۷
PTE Academic ۴۲ ۳۶ ۳۰
OET نمره B در هر مهارت نمره B در هر مهارت نمره B در هر مهارت

تکمیل موفقیت آمیز انگلیسی برای اهداف تحصیلی به این معنی است که شما مستقیما به یکی از مدارس همکار و تحصیلات دانشگاهی ما استرالیایی خواهید گرفت.

داشتن بیمه درمانی مخصوص دانشجویان خارجی

داشتن بیمه درمانی مخصوص دانشجویان خارجی برای تمام دوران اقامت در استرالیا الزامی است. هزینه تقریبی این نوع بیمه حدود ۵۰۰ دلار استرالیا در سال است.

زمان معمول بررسی درخواست ویزا دانشجویی

  • برای دوره PhD: حدود ۲ تا ۳ ماه
  • برای دوره های لیسانس و فوق لیسانس: حدود ۲ تا ۶ هفته
  • برای دوره های دبستان و دبیرستان: حدود ۲ تا ۴ ماه

ویزای دانشجویی استرالیا در سالیان اخیر به عنوان پلی برای اخذ اقامت استرالیا پس از اتمام تحصیل استفاده میشده است اما متاسفانه از اوایل سال ۱۳۹۷، اخذ ویزای دانشجویی استرالیا برای ایرانیان نسبتا سخت شده است.

متقاضیان ویزای دانشجویی استرالیا باید ثابت کنند که توانایی پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا را در دوره اقامت در این و همچنین انگیزه کافی برای بازگشت به کشور خود پس از اتمام تحصیل را دارند.

شما به عنوان یک متقاضی از ایران، باید صورتحساب بانکی ارائه داده و نشان دهیدتوانیی پرداخت هزینه بلیط هواپیما، شهریه دانشگاه و هزینه زندگی در کشور استرالیا را برای حداقل ۱۸ ماه اول اقامت در این کشور را دارید همچنین توجه نمایید که صورت حساب باید به نام شخص متقاضی و یا نزدیکان و مبلغ مورد نظر حداقل سه ماه در حساب شما موجود بوده باشد.

((برای اطلاع از هزینه های زندگی و تحصیل در استرالیا به ارکی اپلای مراجعه نمایید.))