برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

مهاجرت کاری به استرالیا

یکی از روش های رایج مهاجرت به استرالیا ، مهاجرت کاری می باشد. سیستم گزینشی متقاضیان مهاجرت به استرالیا بر مبنای امتیاز میباشد و برای اقدام برای ویزا، متقاضی نیاز به داشتن حداقل ۶۵ امتیاز دارد. برای مهاجرت کاری شما باید به صورت آنلاین EOI)Expression of Interest) را در SkillSelect بفرستید.

SkillSelect سیستمی آنلاین برای دریافت و پردازش برنامه های کاربردی برای مهاجرت افراد ماهر در استرالیا است.پروفایل شما در SkillSelect برای جزئیاتی مانند سن، مهارت ها، تحصیلات، مهارت زبان، و غیره میباشد. اگر پروفایل شما انتخاب شود، می توانید از ایالت استرالیا یا کارفرمای استرالیایی درخواست ویزا کنید .

روند مهاجرت کاری به استرالیا

مراحل اقدام برای مهاجرت کاری به استرالیا :

۱- اولین مرحله برای اقدام برای ویزای مهارت استرالیا، ارزیابی شغلی متقاضی با سازمان تخصصی ارزیابی کننده مربوطه است. این مرحله ممکن است تا ۳ ماه زمان ببرد و لازم به ذکر است که اکثر سازمانهای ارزیابی مهارتی، نیازی به ارایه مدرک تسلط زبان ندارند.

۲- دومین مرحله، Expression of Interest یا ابراز تمایل برای درخواست ویزا است. در این مرحله،‌شما، اطلاعات امتیاز خود را به اداره مهاجرت استرالیا ارایه میکنید و سیستم اتوماتیک اداره مهاجرت استرالیا، بر مبنای امتیاز شما و در صورت داشتن امتیاز لازم، دعوتنامه ای برای شما جهت  اقدام برای ویزای استرالیا صادر میکند.

نکته : اخذ اسپانسرشیپ هر ایالت نیز در همین مرحله انجام میشود. این مرحله حداقل چند هفته زمان می برد و در صورتی که امتیاز شما به مقدار لازم نرسد، اطلاعات تا ۲ سال در سیستم ذخیره میشود.

۳- مرحله آخر، درخواست ویزا است که طی آن، اداره مهاجرت استرالیا تمامی مدارک شما و وابستگانتان را دریافت میکند و در صورت تطابق مدارک ارایه شده با اطلاعات داده شده ، ویزای شما را صادر میکند. زمان لازم برای این مرحله متغیر است ولی به طور متوسط حدود ۹ ماه خواهد بود.

Image result for australia work visa

ویزای کار استرالیا مهارت شغلی:

این نوع ویزا برای نیروی کار حرفه ای خارجی طراحی شده است.

اداره کار استرالیا هر ساله نیاز های اصلی خود را در رابطه با نیروی کار اعلام می کند.

ویزای مهاجران حرفه ای به کسانی تعلق می گیرد که حرفه آن ها در لیست نیازهای اداره کار باشد.

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با ویزا  کار مهارت شغلی به ارکی اپلای مراجعه کنید.

ویزای کار استرالیا اسپانسر شغلی:

باید برای درخواست این نوع ویزا کسب و کاری در استرالیا داشته باشید .

کارفرمای شما باید یک حامی معتبر باشد.

پس از آنکه کارفرمای شما یک درخواست برایحمایت از شما ارائه کرد، شما می توانید یک درخواست برای ویزای اسپانسر شغلی ارسال کنید.

می توانید برای این ویزا به صورت آنلاین درخواست دهید که در آن شماره ی مرجع TRNو شناسه ی درخواست AIDتوسط کارفرما در استرالیا تایید شده است .

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با ویزا کاری اسپانسر شغلی به ارکی اپلای مراجعه کنید

هزینه ی ویزای کار استرالیا:

هزینه ی ویزای کار استرالیا کاملا بستگی به نوع ویزایی که درخواست می کنید دارد . همچنین این هزینه ها روزانه تغییر میکند. بنابرین، اگر پس از بررسی هزینه، ویزای خود را درخواست کنید، ممکن است تا زمانی که درخواست شما به مقامات ارسال شود، تغییر کند.

زمان و روند دریافت ویزای کار استرالیا:

مدت زمان تکمیل روند دریافت ویزای کار استرالیا بستگی به نوع ویزایی که درخواست میکنید دارد و به عواملی مانند زمان برای تایید جزئیات شما، هر گونه نیاز /گواهینامه ها و غیره، بستگی دارد. با این حال، معمولا بین ۶ تا ۱۲ ماه زمان می برد .

 نکته : دقدت کنید که داشتن تحصیلات مرتبط با شغل، برای اقدام برای مهاجرت استرالیا الزامی است و امکان اقدام برای ویزای مهارت استرالیا بدون داشتن تحصیلات مرتبط وجود ندارد. البته رشته های کامپیوتر و همچنین رشته های مدیریتی استثنا هستند که تحت شرایطی، امکان جایگزینی سابقه کار با مدرک تحصیلی برای آنها وجود دارد.

((برای اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه امتیاز بندی استرالیا و انواع ویزا ها به ارکی اپلای مراجعه نمایید))