برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

ویزای مهارت شغلی استرالیا

 شرایط ویزای کار مهارت شغلی:

پیش از هرچیز انگیزه نامه خود را به صورت آنلاین تکمیل کنید.

در درگاه آنلاین SkillSelect رزومه خود را تکمیل کنید.

در این درگاه اطلاعاتی مانند سن، مهارت ها، تحصیلات، تسلط به زبان انگلیسی و … را از شما درخواست می کنند.

در صورتی که پروفایل شما مورد تایید قرار گرفت ، شما می توانید برای دریافت ویزا اقدام کنید.

 انواع ویزای مهارت شغلی

کشور استرالیا برای مهاجرت و اعطای مجوز اقامت دائم به افراد متخصص و مستعد کشور های خارجی سیستم مشخصی دارد و از سیستم امتیاز دهی استفاده می کند. در چند ماه گذشته دولت کشور استرالیا چند تغییر بزرگ و اساسی در قوانین ویزای این کشور و شرایط اخذ ویزا ایجاد کرده است که در این جا به برخی از کلیدی ترین تغییرات مهاجرتی صورت گرفته اشاره می شود.

کشور استرالیا حداقل امتیاز لازم را برای واجد شرایط بودن، در خصوص ویزاهای تخصص و مهارت که زیر شاخه GSM و یا سیستم کلی مهاجرت افراد متخصص می باشد را افزایش داده است. سه نوع ویزایی که زیر شاخه GSM می باشند شامل موارد زیر می شود:

سیستم امتیاز بندی مهاجرت در استرالیا( PBS) در تمام دنیا شناخته شده شده است و استرالیا دارای ۳ نوع ویزا بر اساس امتیاز بندی است که همگی تحت برنامه عمومی مهاجرت کاری( و داشتن مهارت) می باشند و هم چنین این ویزا ها بر اساس برخی از فاکتور های کلیدی انتخابی مثل تحصیلات، تجربه کاری، مهارت در زبان انگلیسی و غیره می باشند. در این جا ۳ نوع ویزا تحت برنامه (مهاجرت عمومی به وسیله مهارت) ( GSM) وجود دارند که شامل:

 1. ویزای دائمی کاری مستقل( مجموعه ۱۸۹)
 2. ویزای دائمی کاری ایالتی( مجموعه ۱۹۰)
 3. ویزای موقتی کاری منطقه ای( مجموعه ۴۸۹)

دو ویزای اول  در لیست، ویزاهای اقامت دائم در این کشور هستند که دارنده آن ها اجازه زندگی، کار و تحصیل را در هر جای استرالیا به صورت دائمی دارد. در حالی که، ویزای بعد، ویزای موقت برای اعضای خانواده است که به مدت ۴ سال برای متقاضیان در نظر گرفته شده است.

ویزا برای افراد متخصص مستقل (ویزای  ۱۸۹)

این طرح جایگزین طرح ویزای ۱۷۵ و ۸۸۵  می باشد. این ویزا برای افراد متخصصی است که به صورت مستقل و بدون نیاز به اسپانسر، نسبت به اخذاقامت استرالیا اقدام می‌کنند. این حالت از ویزای مهاجرت به استرالیا یکی از بهترین نوع ورود به استرالیا است، چراکه شما از همان ابتدا با اقامت دائم استرالیا وارد شده و به هیچ ایالت و شخص یا سازمانی وابسته نیستید.و همچنین امکان به همراه بردن خانواده خویش را نیز خواهند داشت .

 

Image result for visa 189 australia

روند اقدام جهت اخذ ویزای ۱۸۹

روند اقدام جهت اخذ این ویزا برای افراد متخصص مستقل :

 • ارسال درخواست به دایره مهاجرت استرالیا
 • دارا بودن شغل مرتبط با یکی از شغل های اعلام شده توسط دولت استرالیا
 • داشتن توانایی و مهاجرت در شغل مذکور
 • دارا بودن سن ۱۸ تا ۵۰ سال در زمان درخواست
 • داشتن مدرک زبان کافی
 • کسب ۶۰ امتیاز مورد نیاز جهت اقدام برای این بورسیه

پس از ارسال درخواست به دولت استرالیا، دعوت نامه ای از طرف اداره مهاجرت استرالیا به شما ارسال می گردد و از زمان صدور دعوت نامه، متقاضی ۶۰ روز فرصت دارد تا درخواست آنلاین خود را ثبت نماید .

مزایای ویزای ۱۸۹

تحصیل، کار و اقامت دائم استرالیا

بهره گیری از امتیازات بیمه درمانی دولت استرالیا

بهره مندی از حقوق و مزایای اقامت دائم در این کشور

اقدام جهت پاسپورت استرالیا

 افراد متخصص منتخب (ویزای ۱۹۰)

این ویزا جایگزین ویزاهای ۱۷۶ و ۸۸۶ شده اندو به افرادی تعلق می گیرد که توسط استانی از استان های استرالیا، برگزیده شده اند .این ویزا به فرد اجازه می دهد تا در هر نقطه ای از استرالیا مشغول به کار و اقامت گردد و همچنین می تواند برای خانواده خود نیز اقدام نمایید.

متقاضیان باید ابتدا درخواست مبتنی بر شرایط خود را به اداره مهاجرت استرالیا اعلام نمایند و اگر شرایط مورد نظر استانی از استان های استرالیا را اخذ نمودند، می توانند پس از دریافت دعوت نامه خود جهت اخذ اقامت استرالیا از این طریق اقدام نماید .

Image result for 190 visa australia

شرایط لازم
 • داشتن سن بین ۱۸ تا ۵۰ سال
 • داشتن شغل و حرفه مرتبط با لیست مشاغل انجام شده توسط دولت استرالیا
 • توانایی مکالمه زبان انگلیسی
 • کسب ۶۰ امتیاز در سیستم امتیازبندی دولت استرالیا
 • برخورداری از وضعیت جسمانی مناسب و سلامتی بدنی

ویزای ۴۸۹

در این ویزا  ایالت باید اسپانسرشما یاشد که انتخابی نیست و شما باید در منظقه ای خاص اقامت کنید.شما در این گروه فقط یک ایالت را می توانید انتخاب کنید و حتی در برخی مواقع برای امتیاز بیشتر منظقه شما نیز به انتخاب دولت است و شما نمی توانید هر محدوده ای را انتخاب کیند. در این ویزا شما باید از ۴ سال دو سال را کار کنید تا ویزای اقامت دایم شما تمدید شود. متقاضیانی که تحت این ویزا اقدام می نمایند می بایست در ایالت محل زندگی خویشاوندان خود مشغول به کار شوند .

شرایط اخذ این ویزا به صورت کلی مشابه به دو ویزای قبلی می باشد.

Image result for 489 visa australia

شرایط اسپانسرها :

الف) استرالیایی باشند یا اقامت دائم استرالیا را داشته باشند یا ساکن نیوزیلند باشند .

ب) فامیل درجه یک متقاضی باشند.

ج) ساکن ایالت های ویکتوریا، استرالیای جنوبی، ایالت شمالی تاسمانیا، بخش هایی از کوئیتزلند یا استرالیای غربی باشد .

نکته:کسانی که سابقه کار در رشته مرتبط نداvند می توانند مدارک خود و سابقه کاریشان را به ساطمانی در استرالیا ارسال نمایند و به شما اعلام کنند که مدرک شما معادل جه مدرکی می باشد.