برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

هزینه تحصیل و زندگی در کانادا

شهریه دانشگاه در کانادا در مقایسه با انگلیس استرالیا آمریکا پایین تر  می باشد.همچنین برای کمک به هزینه های تحصیل،بورسیه های متنوعی ( خصوصا برای دانشجویان برتر) در نظر می کیرند که بیشتر به دانشجویان مقطع ارشد، دکتری و پست دکتری اختصاصا دارد گرچه در مقطع کارشناسی نیز برخی از بورسیه ها به دانشجویان تعلق می گیرد که در کاهش هزینه های تاثیر چشمگیری دارد.

طبق آمار کانادا، میانگین هزینه تحصیل دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی در حدود ۲۵,۱۸۰ دلار کانادا در سال است. متوسط شهریه تحصیلات تکمیلی در سال ۲۰۱۹-۲۰۱۸ حدود ۱۶ هزار دلار کانادا (۱۲ هزار دلار آمریکا) و تنها ۱ درصد از سال پیش بیشتر است. به طور کلی هزینه تحصیلات کارشناسی ارشد، در کانادا کمتر است که البته بسته به برنامه شما متفاوت است.

هزینه تحصیل بسته به هر شهر و دانشگاه متفاوت می باشد ولی به طوز کلی هزینه تحصیل و زندگی در شهر های کوچک تر پایین تر است.  هنگام انتخاب دانشگاه به این موارد نیز دقت نمایید.

هزینه اپلیکشن فی بستگی به دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید بستگی دارد برای مثال: دانشگاه بریتیش کلمبیا برای دانشجویان بین المللی مبلغ۱۱۶٫۲۵ دلار  را در نظر گرفته است.

هزینه تجصیل

دانشگاه موننترال هزینه زندگی در کانادا را  سالانه ۱۵۰۵۰ دلار کانادا ،بر ارورد کرده است که شمال هزینه های مسکن، غذا،کتاب ها و لوازم مورد نیاز، هزینه مکالمات و.. می شود.

داشگاه بریتیش کلمبیا ، واقع در ونکوور نیز ،هزینه زندگی در کانادا را بدون در نظرگرفتن مبلغ بیمه درمانی،  سالانه ۱۵۵۰۰ دلار کانادا،براورد کرده است.لازم به ذکر است که دو شهر ونکوور و تورنتو از شهر های گران کانادا محسوب می شوندو هزینه اجاره نیز در این شهر ها بالاتر است.

به طور کلی اگرچه برطبق شرایط ویزای دانشجویی کانادا  شما باید حداقل ۱۰۰۰۰ دلار کانادا و یا ۱۱۰۰۰ دلار کانادا ( اگر در کبک تحصیل می کنید) برای هزینه زندگی در نظربگیرید با این حال هزینه های زندگی شما تا حد زیادی به شهر و دانشگاه محل تحصیل و نحوه زندگی شما بستگی دارد.

 

هزینه زندگی در کانادا

در هنگام تحصیل و اقامت در کانادا می توانید از اقامتگاه دانشجویی،خوابگاه‌های دانشگاهی و مسکن خصوصی استفاده نمیاید دقت کنید که خوابگاه‌های دانشگاهی اغلب ارزان تر هستند به ویژه اینکه برخی از دانشگاه‌ها برنامه های غذا ارائه می دهند که به شما اجازه می دهد غذا را از فروشگاه‌های مواد غذایی دانشگاه خریداری کنید.

هزینه اقامت  دانشجویی به طور میانگین حدود ۳۰۰۰- ۷۵۰۰ دلار برای اقامت در محوطه دانشگاه می باشد و هزینه مسکن خصوصی حدود ۸۴۰۰ دلار می باشد. همچنین شما در هنگام تحصیل در کانادا موظف به رداخت بیمه در مانی می باشید که این هزینه در حدود ۸۰۰-۶۰۰ دلار می باشد ومیانگین هزینه های تحصیل و زندگی در مقطع فوق لیسانس در کانادا حدودا ۳۰۰۰۰ دلار کانادا می‌باشد.

 

به طور کلی هزینه های زندگی  بسته به شهر محل اقامت و تحصیل شما می تواند کمتر یا بیشتر باشد و جدول زیرصرفا یک برآورد کلی از هزینه های تقریبی زندگی در سال۲۰۱۸-۲۰۱۹ در کانادا می باشد.

هزینه ها ماهیانه سالانه
شهریه
$۸,۰۰۰
هزینه های دانشجویی
$۴۰۰
بیمه سلامت
$۷۰ $۸۴۰
کتاب های درسی
$۶۰۰
اجاره در پردیس
$۶۰۰ $۷,۲۰۰
تلفن همراه
$۳۰ $۳۶۰
حمل و نقل عمومی
$۴۰ $۴۸۰
خورد و خوراک
$۳۰۰ $۳,۶۰۰
سرگرمی و پوشاک
$۸۰ $۹۶۰
بیمه ماشین
$۱,۵۰۰
سوخت و ماشین $۲۰۰ $۲,۴۰۰
مجموع $۱۳۲۰ $۲۶,۳۴۰