برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

درآمد کار دانشجویی

  • بهتر است کار کردن را از ترم دوم آغاز کنید و ترم اول را به شناسایی دروس محیط دانشگاه بپردازید.
  • شما می توانید برای پیشبرد بهتر در تحصیلتان به کارهای مرتبط یا رشته و یا حتی درون دانشگاهی ( به عنوان دستیار استاد و…) بپردازید. که برای اینکار باید در آن درس نمرات بالایی کسب کرده و با استاد
  • مطمئن شوید که کشوری که قصد مهاجرت تحصیلی دارید اجازه کار دانشجویی با ویزای تحصیلی را به شما می دهد یا خیر؟ با توجه به ین که قوانین مدام تغییر می کنند بررسی شرایط به طور کامل از نکات مهم می باشد.
  • وقتی به عنوان دانشجویی خارجی ، قوانینی وجود دارد که باید به آن‌ها پای‌بند باشید. شما حق ندارید، در مشاغل تمام‌وقت کار کنید. پس حواستان را جمع کنید و این نکته را به کارفرمای خود بگویید. مواظب باشید که اسیر قوانین مهاجرتی نشوید و دچار عواقب قانونی کار کردن بیش از زمان اعلام‌شده نشوید. ضمنا، کار کردن زیاد در حین تحصیل باعث فرسودگی نیز می‌شود
  • در کل دانشجو، نیروی کار ارزان تر و به صرفه ای برای کارفرماست و حقوق دانشجو از یک غیر دانشجو کمتر است و علاوه بر این کارفرما نیازی به پرداخت هزینه های حمل و نقل دانشجو ندارد، زیرا دانشجوها در ایالتهای خود و ایالتهای همسایه بصورت رایگان رفت و آمد می کنند.

به طور کلی حقوق دانشجویی به نسبت یک غیردانشجو کمتر است است ، اما هزینه زندگی در آن شهر ها نیز به همان میزان بالاتر است.

همچنین دستمزد در شهرهای بزرگ بالاتر است ، اما هزینه زندگی در آن شهر ها نیز به همان میزان بالاتر است  و حقوق شما بستگی به کشور و شهری که در آن در حال تحصیل هستید بستگی دارد.

آرکی اپلای در پست های آینده به شرایط کار دانشجویی در هر یک از کشور ها می پردازیم.