برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

نحوه اخذ فاند

گرفتن فاند، جزئیات و انواع مختلفی  دارد و در هر دانشگاه  متفاوت می باشد ، بنابرین لازم است برای کسب اطلاعات دقیق ابتدا به بخش Fund دانشگاه مورد نظر مراجعه نمایید. شما از طریق سایت دانشگاه می توانید  از سقف مبلغی که می تواندد به عنوان فاند بپردازند نیز مطلع شوید.

مقدار فاند و نوع آن و شرایط دریافت آن از دانشگاهی به دانشگاه دیگر یک کشور،متفاوت است و در این مورد نمی توانید به تجربه دوستانتان در دانشگاه های دیگر تکیه کنید.همچنین می توانید از طریق سایت های همچون فاند یاب  و یا European Funding Guide از جزییات فاند ها با خبر شوید

در مقطع دکترا شرایط و  نحوه اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل به همراه FUND در مقطع دکترا در اکثریت کشورها شما با پیدا کردن یک استاد راهنما(سوپروایزر) و گرفتن موافقت ایشان برای دریافت فاند، مبلغ مورد نظر را بر اساس شرایط دریافت نمایید.

در مرحله اول شما باید یک استاد راهنما(سوپروایزر) برا خود پیدا کنید. برای این کار باید ابتدا پروپزال دکتری خود را اماده کرده و به همراه رزومه خود برای اساتید مرتبط که قصد همکاری با آنها را دارید، ارسال نمایید و پس از گرفتن موافقت استاد در مکاتبات بعدی در رابطه با جزییات بودجه و حمایت مالی و مبلغ فاند صحبت نمایید.

در اکثر کشور ها خصوصا کانادا و آمریک دکتری یک شغل محسوب می شود و حتما مبلغی برای تحصیل در دوره دکتری به دانشجویان تعلق میگیرد که در اکثر موارد هزینه تحصیل و زندگی را پوشش میدهد و حتی می توان مقداری نیز پس انداز کرد.

 

گرفتن فاند در مقطع ارشد کمی سخت است و معمولا مانند دوره دکتری فاند کامل( full fund) به دانشجویان تعلق نمیگیرد .

در صورتی که قصد گرفتن پذیرش در مقطع ارشد را دارید شانس شما برای گرفتن فاند در دانشگاه هایی که مقطع دکتری ندارند بیشتر است چرا که در صورت داشتن دکتری بیشتر بوجه کمک هزینه ها صرف این مقطع می شود.

علاوه بر این می توانید با توجه به شرایط و توانایی های خود و دانشگاه مورد نظر از یکی از انواع فاند بهره مند شوید.در ارکی اپلای به توضیح انواع فاند پرداخته شده است.

شروط اصلی 

نمرات و معدل بالا

مدرک معتبر زبان مورد نظر و نمره و تسلط بالا بر زبان مورد نظر

مدرک تحصیلی معتبر

سن مناسب و عدم گپ تحصیلی

شروط فرعی 

شامل شرایطی است که سبب سهولت دریافت فاند و بورسیه تحصیلی میشود:

انتشار مقاله ISI

انگیزه نامه قوی

توصیه نامه قوی