برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

شرایط کار دانشجویی

شرایط کار دانشجویی در برخی کشورها

آرکی اپلای در این مقاله شرایط و حقوق برخی از کشورها، برای کار دانشجویی را بررسی می کند.

پس از اخذ ویزای تحصیلی آمریکا، شما حق کار کردن به مدت ۲۰ ساعت در هر هفته در طول تحصیل و تا ۴۰ ساعت در طول دوره تعطیلات خود را دارید.

که می تواند شامل کار در محیط های دانشگاهی مانند دستیار استاد و یا کار کردن و… و یا شرکت ها  یا سایر مشاغل پاره وقت باشد.

این کشور تنها درصورتی به شما اجازه‌ی کار به عنوان یک دانشجو را می‌دهد که ویزای تیر ۴ را داشته باشید.

مجوز کاری ای که در انگلستان دریافت می‌کنید نیز با توجه به نوع دوره و موسسه ای است که درآن تحصیل می‌کنید.

مقدار ساعت هایی که می‌توانید کار کنید حداکثر ۲۰ ساعت در هفته و با توجه به نوع دوره تحصیلی تان است.

در زمان تعطیلات، همه‌ی دانشجویان اجازه دارند تا حداکثر ۴۰ ساعت در هفته و به صورت تمام وقت کار کنند.

در این کشور شما اجازه کار با ویزای تحصیلی را، تا ۴۰ ساعت در هر دوره‌ی دو هفته ای در طول دوران تحصیل داریدT و برای زمان تعطیلات میتوانید به صورت تمام وقت کار کنید.

همچنین در استرالیا حداقل دستمزد به صورت ساعتی و از طرف حکومت مشخص می‌شود.

در فرانسه هم مانند اکثر کشورهای اروپایی دانشجویان اجازه اخذ کار پاره وقت در دانشگاه و یا بیرون دانشگاه را در مقطع ارشد دارند مشروط به اینکه کارت اقامت داشته و در موسسه ای مشغول به تحصیل باشد تا امکان دسترسی به سیستم  های بیمه اجتماعی را  برایتان  داشته باشند.

شما حق دارید حداکثر تا ۹۶۴ روز در سال کار کنید در دوران تعطیلات به صورت تمام وقت اجازه کار دارید.

به طور معمول ، یک دانشجو مجاز به کار بیش از ۲۰ ساعت در هفته در طول دوره تحصیل خود نخواهد بود.

البته دانشجویان ، در طول تعطیلات ، می توانند به صورت تمام وقت کار کنند.

به طورکلی اگر در دانشگاه کار کنید پایه حقوق ۱۰ یورو است. ولی در شرکت بین ۱۰تا ۱۵-۱۶یورو می باشد.(این مورد ممکن است با توجه به شهر متفاوت باشد.)

کار بیش از ۲۰ ساعت در هفته به طور کلی توصیه نمی شود . نه تنها مخالف بسیاری از قوانین دانشگاه است ، کار بیش از این حد نیاز شما را به پرداخت بیمه درمانی ، بیکاری و همچنین بیمه مراقبت پرستاری ملزم می کند.

در مقطع لیسانس افراد می توانند تا ۱۰ ساعت کاری به کار بپردازند، و در مقطع فوق لیسانس باید افراد به ۲۰ ساعت کار دانشجویی و پاره وقت پرداخته و بیشتر از این زمان نمی توانند کار کنند.

در مقطع دکتری نیز این افراد می توانند تا ۳۰ ساعت به کار نیمه وقت پرداخته و کسب تجربه نمایند . این افراد پس از اتمام مقطع دکتری می توانند به صورت کامل به کار دانشجویی پرداخته یعنی حدود ۴۰ ساعت در هفته اجازه ی کار را دارا می باشند.

در کشور کانادا نیز شما می توانید با ویزای تحصیلی خود، ۲۰ ساعت در هفته به کار پاره وقت بپردازید،همچنین کشور کانادا بعد از تحصیل این اجازه را به دانشجویان می دهد تا مدت کمی در کانادا بتوانند اقامت داشته باشند.

در صورتیکه کار مورد نظر خود را پیدا کنند میتوانند بدون اینکه خاک کانادا را ترک کنند برای ویزاهای دیگر هم اقدام کنند.

دانشجویان بین المللی می‌توانند از مقامات محلی درخواست مجوز کار کنند تا بتوانند حداکثر ۲۰ ساعت در هفته کار کنند.

این مجوز به دانشجویان اجازه می‌دهد که با امضای قرارداد کار به صورت نیمه وقت در طول تحصیل کار کنند.

مانند سایر کشورهای اروپایی کار در سوئد برای دانشجویان ۲۰ ساعت در هفته به صورت پاره وقت می باشد.

در طول تعطیلات هم دانشجویان،اجازه کار تمام وقت را دارند، برای اینکار شما باید دانشجو باشید و باید از جانب استاد ناظرتان توصیه نامه داشته باشید.

دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در روسیه ۲۰ ساعت در هفته اجازه کار دارند و میانگین حقوق دریافتی دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد حدودا بین ۸ تا۱۰ دلار در هر ساعت است که تقریبا هزینه های زندگی، خورد وخوراک، رفت وآمد در یک سال سال را پوشش می دهد.

دانشجویان مقطع دکترا در روسیه اجازه۳۰ ساعت کار در هفته دارند و حقوق دریافتی  دانشجویان درمقطع دکتری حدودا بین ۸ تا۱۰ دلار در هر ساعت می باشد که درواقع دانشجو میتواند از در آمد حاصله خود به راحتی هزینه های زندگی و تحصیل خود را در یک سال پوشش دهد .