برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

فاند چیست

تامین هزینه ها هنگام تحصیل همواره از دغدغه های مهم دانشجویانی که قصد تحصیل در سایر کشور ها دارند می باشد و هزینه های زندگی و تحصیل ،دو هزینه ای هستند که باید از قبل به تامین آن فکر کرده باشید.

یکی از راه های مناسب برای دانشجویان به ویژه در دوره کارشناسی ارشد و دکتری اخذ فاند می باشد . فاند به معنی تامین مالی دانشجو، توسط دانشکده محل تحصیل یا استاد مربوطه می باشد.

همچنین شما در مقطع دکتری با اخذ full fund علاوه براین که شهریه ای پرداخت نمیکنید ،مبلغی نیز بابت تحصیل دریافت نمایید که در اکثر مواقع این مبلغ برای فراهم کردن هزینه زندگی و یا حتی پس انداز نیز کافی می باشد.

فاند شامل انواع مختلفی می باشد که شما با توجه به شرایط خود و دانشگاهی که قصد پذیرش در آنها را دارید می توانید از انها استفاده نمایید:

شما می توانید به عنوان دستیار اموزشی استاد مشغول به کار شوید ودر تدریس و حل تمارین و تصحیح اوراق امتحانی به استاد کمک کرده و مبلغی بصورت ماهیانه دریافت نمایید.

 که در اکثر مواقع این مبلغ برای فراهم کردن هزینه زندگی ویا حتی پس انداز نیز کافی می باشد

شما می توانید به عنوان دستیار پژوهشی در کار های تحقیقاتی کمک کرده و مبلغی را به صورت ماهیانه دریافت نمایید.شما به عنوان دستیار در آزمایشگاه و یا کمک در مقاله نویسی ساعانی را در افیس و یا آزمایشگاه حضور پیدا میکنید که گرفتن این نوع فاند هم به توانایی های شما و ارتباط با اساتید بستگی دارد.

یکی از بهترین انواع فاند می باشد که در این حالت دانشگاه علاوه بر رداخت هزینه تحصیل شما ماهبانه مبلغی را به عنوان کمک هزینه زندگی در اختیاز شما قرار می دهد.

شما برای گرفتن اسکالرشیب نیازمند مهارت و نمره زبان بالا و توانایی علمی و معدل بالا در رشته خود می باشد و این وام به آسانی در اختیار شما قرار نمیگیرد.

در این نوع فاند ،دانشگاه صرفا هزینه تحصیل شما را می پردازد.شما می توانید درخواست پذیرش بدون بورس دریافت نموده و پس از گذراندن ترم اول( بدون بورسیه) در ترم بعد درخواست داده و در اکثر موارد ،در صورتی که ترم را به خوبی بگذرانید ، با درخواست شما موافقت می شود.

 

این حالت در صورتی است که شما با استاد خود ارتباط گرفته و و در ادامه و تکمیل پروژه وی باایشان همکاری نمایید و استاد هم در قبال این کمک ز گرنت خود به شما حقوق میدهد که گرفتن این نوع فاند به توانایی ها و ارتباط شما با استاد مورد نظربستگی دارد.

 

در واقع وامی است که دانشگاه در مدتی مشخص ( معمولا حین تحصیل) در اختیارشما قرار میدهد و پس مدت مشخص آن مبلغ را از شما پس میگیرد.

در برخی موارد در صورتی که در ترمی رتبه بالایی به دست بیاورید ،و هیت علمی صلاحیت شمار را تایید نماید مبلغی ( معمولا این هزینه به اندازه ای نیست که هزینه تحصیل را پوشش دهد.)به عنوان پاداش به شما تعلق میگیرد و در برخی موارد ممکن است به صورت بن خرید کتاب و…. می باشد.

این نوع فاند فقط هزینه شهریه شما را رداخت می نمایدد و در برخی موارد هزینه یک ترم و یا بازدیدی علمی را برای شما پرداخت می نمایند.

کارآموزی که Internship خوانده می شود، به نوعی کار پاره وقت به حساب رفته که دانشجو در حین تحصیلش آن را در شرکت یا موسسه ای خارج از دانشگاه خود انجام می دهد.

به علت هزینه های پایینی که به کارآموزان تعلق می گیرد، شرکت های مختلف علاقه زیادی دارند تا به سراغ دانشگاه ها رفته و افراد شاغل به تحصیل را برای دوره کارآموزی به اشتغال خود در آورند. حقوق کارآموزی با اینکه نسبتا پایین است، اما هزینه های یک دانشجو را به مقدار خوبی تحت پوشش قرار داده و از TA و RA درآمدزاییِ بیشتری دارد

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.