برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

 دانشگاه های مقرون به صرفه استرالیا

 

هزینه های تحصیل و شهریه در استرالیا بسته به اینکه در چه مقطع و چه شهری تحصیل کنید متغییر است در مقطع کارشناسی برآورد تقریبی هزینه ها بین ۲۳۰۰۰ تا ۲۹۰۰۰ دلار در سال فقط هزینه دانشگاه و برای مقطع ارشد سالی ۲۲۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰ دلار به طور سالانه می باشد . که البته در بعضی از رشته های خاص مثل رشته های پزشکی و زیر مجموعه آنها هزینه تحصیل بالاتر است .

هزینه تحصیلات تکمیلی بین $AUD20,000 تا $AUD37,000 در سال است . دوره های آموزشی فنی و حرفه ای (VET) و (TAFE) از حدود $AUD4000 شروع می شوند ، در حالی که هزینه های تحصیلات foundation از $AUD15,000 در سال شروع می شود . برنامه ریزی می کنید که یک دوره زبان انگلیسی بردارید ؟ این دوره ها بسته به طول دوره از $AUD300 در هر هفته شروع می شوند

بنابراین، یکی از بهترین راه های کاهش هزینه تحصیل برای شما این است که در دانشگاه ها و مقاطع ارزان قیمت استرالیا تحصیل کنید, که آموزش عالی نیز ارائه می دهند .

Image result for lowest cost university in australia

دانشگاه هایی که دارای هزینه تحصیل کم هستند اغلب دانشگاه های منطقه ای هستند. دور شدن از شهرهای بزرگ کمک می کند تا هزینه های خود را پایین بیاورند. ارکی اپلای در این مقاله به معرفی لیستی از ارزان ترین دانشگاه های استرالیا برای دانشجویان بین المللی می پردازد: 

 دانشگاه های کم هزینه استرالیا

دانشگاه هایی که هزینه تحصیل کم هستند اغلب دانشگاه های منطقه ای هستند. دور شدن از شهرهای بزرگ کمک می کند تا هزینه های خود را پایین بیاورند. چندین دانشگاه کم هزینه نیز در آموزش راه دور تخصص دارند. لیست هزینه های تحصیلات نشان می دهد که ارزان ترین دانشگاه های استرالیا برای دانشجویان بین المللی عبارتند از:  

دانشگاه های کم هزینه در شهر های بزرگ

ارزان ترین دانشگاه های پایتخت استرالیا اغلب دانشگاه های حومه ای است. هزینه های تحصیل در مقایسه با دانشگاه های درون شهر پایین تر است، زیرا تقاضای کمتر برای مکان های دانشجویی وجود دارد. ارزانترین دانشگاههای پایتخت عبارتند از:

ارزانترین دانشگاههای ملبورن

ارزان ترین مدارس اصلی ملبورن عبارتند از دانشگاه ویکتوریا و دانشگاه کاتولیک استرالیا. هر دو هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی را از زیر ۲۵،۰۰۰ دلار( دلار استرالیا) شروع می کند.

  •  ACU یک دانشگاه چند دولتی با حضور ملبورن قوی است. با وجود نام، ACU برای همه ادیان باز است.
  •   دانشگاه ویکتوریا در حومه های غربی مستقر است اما امکانات آموزشی در مرکز شهر دارد.

سایر دانشگاه های ملبورن با هزینه های تحصیل اغلب کمتر از ۳۰،۰۰۰ دلار در سال است .

ارزانترین دانشگاههای سیدنی

سیدنی دارای ۶ دانشگاه در این شهر است که دوتا از آنها در محدوده هزینه متوسط ​​قرار دارند.

  • Australian Catholic University ارزانترین دانشگاه است و هزینه تحصیل در حدود ۲۳۰۰۰ دلار در سال است.   
  • Western Sydney University هزینه دانشجویان بین المللی در این دانشگاه از ۲۵۰۰۰ دلار شروع می شود.

ارزان ترین دانشگاه های پرت(Perth)

منطقه پرت دارای ۵ دانشگاه است. ارزان ترین دانشگاه Edith Cowan University است. میانگین هزینه دانشجویان بین المللی حدود ۳۰،۰۰۰ دلار است. ECU متعلق به دانشگاه فردوسی مشهد است.

کمترین هزینه برای کارشناسی ارشد و MBA

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، از جمله MBA، بین دانشگاه ها و دوره ها متفاوت است. لیست هزینه های تحصیلات، راهنمای خوبی برای مقایسه هزینه های تحصیل برای دوره های کارشناسی ارشد است.توجه داشته باشید که هزینه ها سالانه (۲ ترم) و درجه کارشناسی ارشد در طول ۱-۲ سال تحصیلی تمام وقت (۴ تا ۴ ترم) متفاوت است.

دوره کوتاه تر می تواند هزینه های تحصیل و سایر هزینه های مطالعه را ذخیره کند. دانشگاه ساحل سانسین، دانشگاه ادیت کوان و CQUniversity  جزوه ارزان ترین دانشگاه ها در این دسته می باشند.