برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

هزینه و شهریه دانشگاه UBC

 

شهریه تحصیلات تکمیلی به عنوان یک هزینه برنامه سالانه تعیین می‌شود که به سه قسط مساوی تقسیم می‌شود و سررسید آن آغاز ترم تحصیلی در آغاز ماه های September, January, May می باشد این هزینه‌ها مساوی هستند صرف نظر از دروسی که دانشجو اخذ می‌کند می باشد.

برای مثال شهریه کارشناسی ارشد  معماری در سال ۲۰۱۹ ،در هر دوره مبلغ $۱۳,۹۷۵٫۶۳ و سالانه ۴۱۹۲۶٫۸۹ دلار می باشد .در سال های اخیر افزایش هزینه تحصیل برای دانشجویان داخلی ۲٪ و برای دانشجویان بین المللی ۲ تا ۵٪ بوده است.

((برای اطلاع بیشتر از شهریه هر دوره در مقطع ارشد و دکتری کلیک کنید))

شهریه دانشجویان تمام وقت(جدول A) :

تمام دانشجویان تحصیلات تکمیلی (به جز دانشجویان برنامه‌های آنلاین ) شامل شهریه تمام وقت هستند مگر اینگه آنان برای وضعیت پاره وقت در آغاز دوره خود درخواست کنند، دانشجویان دوره دکتری باید شهریه را براساس برنامه تمام وقت پرداخت کنند.

 شهریه پاره وقت برای دانشجویان کارشناسی ارشد( جدول B):

در برخی از برنامه‌ها، دانشجویان کار شناسی ارشد این حق را دارند که مدرک خود را به وسیلۀ تحصیلات پاره وقت ادامه دهند

 شهریه پاره وقت دانشجویان دکتری (جدول C):

برای دانشجویان دکتری که از سپتامبر ۲۰۱۸ به بعد برنامه های خود را شروع می کنند، می تواند صورت پاره وقت تحصیل نمایندو هزینه های تحصیل را بر طبق جدول B  بپردازند

نکاتی برای دانشجویان پاره وقت

  • دانشجویان پاره وقت برا دریافت وامهای دولتی بدون سود و بورسیه ها و کمک هزینه‌های دانشگاه واجد شرایط نمی‌باشند.
  • دانشجویان پاره وقت برای TA و  TR شدن، اقامتگاه‌های دانشجویی در دانشگاه واجد شرایط نیستند.
  • حداکثر زمان پنج ساله برای برنامه‌های کارشناسی ارشد نیز برای دانشجویان پاره وقت درخواست داده می‌شود.

اپلیکیشن فی دانشگاه بریتیش کلمبیا

اپلیکشن فی تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان بین المللی، از سپتامبر ۲۰۱۹، CDN) 168.25 دلار) می باشد.که این هزینه فقط برای یک سال معتبر است.

هزینه زندگی دانشجویی

هزینه زندگی بستگی زیادی به وضعیت دانشجوی فرد دارد. با این حال،دانشگاه بریتیش کلمبیا برآورد هزینه ای برای حداقل هزینه های زندگی دانشجویی بر آورد کرده است که به شرح زیر است:  (بدون هزینه تحصیل و دانشجو):

اتاق و مسکن : ۱۲،۰۰۰ دلار( در داخل و یا خارج از محوطه دانشگاه + هزینه های غذا)

کتاب ها و لوازم: ۸۰۰ دلار( هزینه آزمایشگاه / استودیو متفاوت است)

بیمه سلامت:  ۸۶۴ $ ( اجباری)

هزینه شخصی و خانوادگی : ۲،۱۰۰ دلار (پوشاک، مراقبت شخصی، کالاهای خانگی، و …)

تفریحات: ۶۰۰ دلار

کل:۱۶۳۶۴ دلار

هزینه های دانشجویی تحصیلات تکمیلی:

 دانشجویان تمام وقت تحصیلات تکمیلی می توانند انتظار داشته باشند که در هزینه های دانشجویی (از جمله U-Pass) در حدود ۹۲۳ دلار در سال هزینه کنند:

 U-Pass :هزینه حمل و نقل برا دانشجویانی که یک روز در هفته یا بیشتر در دوره های UBC در Metro Vancouver شرکت می کنند اجباری است. ۱۶۴ دلار(۲۰۱۷-۲۰۱۸۰)

   ۲۲۳ دلار سالیانه: AMS/GSS مراقبت بهداشت و سلامت

 هزینه i-Med :برای دانشجویان بین المللی جدید برای سفر به کانادا و دوره انتظار سه ماهه بین اولین ورود به کانادا و شروع پوشش بیمه بهداشتی استان (MSP) پایه است.۱۸۰ دلار.(۲۰۱۷-۲۰۱۸)این هزینه یکبار با اولین ثبت نام شما پرداخت می شود.

خوابگاه های دانشگاه بریتیش کلمبیا

هزینه های اقامت و غذا به طور مستقیم به SHHS پرداخت می شود و مستقل از شهریه می باشد. امکان اقامت در خوابگاه دانشگاه برای ۶۰۰۰ دانشجوبه صورت تک نفره و گروهی وجود دارد دانشگاه اولویت اعطای مسکن را به دانشجویان سال اول می دهد بخصوص دانشجویانی که مستقیما از دبیرستان وارد دانشگاه می شوند ، دانشجویان با کمک هزینه های تحصیلی یا ورزشی و دانشجویانی که خارج از ونکوور زندگی می کنند .

((برای اطلاع از انواع خوابگاه ها و هزینه های آن را کلیک کنید))