برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

دانشگاه Newcastle استرالیا

 

این دانشگاه در میان ۳٪ از برترین دانشگاه های دنیا قرار دارد و در بین دانشگاه های استرالیا یازدهمین دانشگاه برتر در این کشور می باشد و از ۴۰۰۰۰ دانشجوی دانشگاه نیوکاسل بیش از ۷۰۰۰ دانشجو ، دانشجویان بین الملی از ۱۰۰ کشور خارج از استرالیا هستند.همچنین شما در این دانشگاه شما میتوانید از دوره های پیش نیاز مانند کالج و دوره زبان نیز بهره ببرید. این دانشگاه مورد تایید وزرارت علوم ایران و درارای رتبه خوبی می باشد همچنین  دانشگاه نیوکاسل استرالیا بر اساس رتبه بندی جهانی QS  دارای رتبه ۲۴۵ می باشد.

پردیس ها دانشگاه نیوکاسل استرالیا

پردیس اصلی دانشگاه نیوکاسل: واقع در کالاهان، حومه شهر نیوکاسل در ایالت نیوسوث ولز می باشد. شهربندری نیوکاسل درایالت نیوسوت ولز در فاصله ۱۵۰ کیلومتری شمال سیدنی واقع شده است.

اکثر دانشکده ها و ساختمان های اداری در این پردیس قرار دارند . همچنین این پردیس دارای تسهیلاتی مانند کتابخانه ، امکانات ورزشی متفاوتی چون زمین تنیس ، اسکواش ، مرکز بازی های آبی ، راگبی ، استخر و نیز دیوار صخره

نوردی نیز می باشد . این دانشگاه علاوه بر پردیس اصلی دارای پردیس های دیگری همچون :

Ourimbah Campus: این پردیس وقع در  Central Coast می باشد . شهر Central Coast تقریبا بین سیدنی و نیوکاسل قرار دارد .دانشکده های بازرگانی و حقوق ، آموزش وهنر ، بهداشت و پزشکی ، علوم و IT ، زبان انگلیسی

و پیش دانشگاهی در این پردیس قرار دارند .

Sydney Campus: این پردیس دانشگاه نیوکاسل از سال ۲۰۰۹  شروع به کار کرد و دوره های زبان انگلیسی و همچنین رشته های مانند حسابداری و بازاریابی را ارائه می دهد .

Newcastle City Precinct: این پردیس در مرکز شهر نیوکاسل است . هنرستان موسیقی در این پردیس قرار دارد والبته دانشکده بازرگانی نیز برخی رشته ها را اینجا ارائه می دهد .

Port Macquarie: این پردیس در بندر مکواری که در ۲۴۰ کیلومتری نیوکاسل است قراردارد . رشته های پرستاری ، مامایی و معلمی دوران ابتدایی در این پردیس ارائه می شود .

Singapore: این پردیس در کشور سنگاپور از سال ۲۰۰۲ شروع به فعالیت کرد .

همچنین این دانشگاه دارای ۱۲ موسسه تحقیقاتی است که شامل:

مرکز تحقیقاتی پردازش ذرات پیشرفته، مرکز تحقیقاتی الکترونیک اورگانیک، مرکز تحقیقاتی مغز و اختلالات ذهنی، مرکز تحقیقاتی آسم و بیماری های تنفسی و تنها تعدادی از مراکز مهم تحقیقاتی در این دانشگاه می باشند.

 

دانشکده های دانشگاه نیوکاسل:

دانشکده بازرگانی و حقوق-Faculty of Business and Law

دانشکده بازرگانی و حقوق شامل رشته‌های حسابداری، مالی، اقتصاد، مدیریت، بازاریابی و گردشگری وحقوق و بخش های زیر می باشد:

دانشکده آموزش و هنر-Faculty of Education and Arts

دانشکده آموزش و هنر شامل رشته‌های هنرهای نمایشی، تجسمی و زیبا، صنایع خلاق، ارتباطات، آموزش، زبان، زبان شناسی، موسیقی، فلسفه و دین، علوم اجتماعی، کار اجتماعی، گفتار درمانی، طراحی ارتباط بصری و شامل مقاطع زیر است:

دانشکده فنی و محیط زیست-Faculty of Engineering and Built Environment

دانشکده مهندسی و محیط زیست  شامل رشته‌های طراحی ‌و معماری، مهندسی شیمی، مهندس راه و ساختمان، سیستم کامپیوتر، الکترونیک، محیط زیست، مکانیک، پزشکی، معدن، نرم افزار، علوم کامپیوتر، مدیریت ساخت، مدیریت بحران،  مدیرت مهندسی، مدیریت پروژه، مدیریت دارایی، سیستم انرژی قابل تجدید، طراحی صنعتی، و فن‌آوری اطلاعات و بخش های زیر می باشد:

دانشکده بهداشت و پزشکی-Faculty of Health and Medicine

دانشکده بهداشت و پزشکی شامل رشته‌های علوم زیست پزشکی، رادیوگرافی تشخیصی، بهداشت محیط و سلامت، علوم بهداشت، مراقبت از سالمندان، پزشکی، مامایی، علوم هسته‌ای، پرستاری، تغذیه و رژیم غذایی، کاردرمانی، درمان بهداشت دهان، داروسازی، فیزیوتراپی، بیماری‌های مرتبط با پا، پرتو درمانی و بخش های زیر می باشد:

دانشکده علوم-Faculty of Science

دانشکده علوم شامل رشته‌های علوم طبیعی و محیط زیست، علوم فیزیک و ریاضی، روانشناسی، پاک‌سازی محیط زیست و بخش های زیر می باشد:

 

((برای اطلاع بیشتر از رشته ها و مقاطع دانشگاه نیوکاسل بارکی اپلای مراجعه کنید))

ترم های تحصیلی دانشگاه نیوکسل:

ترم زمستان(ترم اول): بهمن (February)

ترم تابستان (ترم دوم) : تیر(July)

Image result for university of newcastle australia

((می توانید برخی از رشته های ارایه شده در سال ۲۰۱۹ را در اینجا مشاهده نمایید))